niedziela, 10 września 2017

Mały ogródek na balkonie


Poszłam do sklepu po środek na mole (post o wojnie z molami) a wróciłam z przecenionymi sierotami. Przyjrzałam się roślinkom i wcale nie trudno będzie je odratować. Fiołek alpejski za 2zł po przesadzeniu i usunięciu suchych części prezentuje się elegancko.Kupiłam też hebe armstrongii,iglaka,astry nowobelgijskie,róże.
Co do astrów, we wrześniowym numerze Działkowca napisali, że jest byliną rozrastającą się poprzez podziemne rozłogi. Podobno lubi żyzną glebę i w pełni słoneczne stanowisko. Na naklejce z opakowania napisali, że półcień... Dobra, póki co będzie w półcieniu. Chciałabym wysadzić je jeszcze w tym miesiącu na działce.Dzisiejsze popołudnie spędziłam na balkonie. Przesadziłam chyba wszystko co się dało. Wiele roślin wyrosło z zaszczepek i trzeba je było przenieść w większe doniczki.
W tamtym roku kupiłam mini rośliny z Madagaskaru. Wyrosły:Zanim roślinki pojadą na działkę będą poprawiać nastrój na balkonie. Oto moje dzisiejsze dzieło:


Wykorzystałam połamaną zabawkę - jakby co to mają być ruiny ;)
2 komentarze:

  1. Śliczne te zielone sieroty. Masz rękę do kwiatów! Zazdroszczę! Bo u Ciebie wygląda to świetnie!

    OdpowiedzUsuń

Mały ogródek na balkonie

Poszłam do sklepu po środek na mole ( post o wojnie z molami ) a wróciłam z przecenionymi sierotami. Przyjrzałam się roślinkom i wcale ni...