niedziela, 10 listopada 2013

Pomysły prezentowe

Dziś segreguję pomysły własne i inspiracje z sieci. Zaczyna mnie już ogarniać "prezentowy" nastrój.
Trafiłam na ciekawą stronę: https://www.facebook.com/1000pomyslow 
Opis strony: "Podajemy pomysły na prezenty, które nie przyszłyby ci do głowy. Razem stwórzmy listę, aby już nigdy nie mieć dylematu co dać na prezent:)"
Mnie przypadł do gustu prezent nr 9. Zainspirował mnie do innego jeszcze sposobu zakamuflowania butelki.


Nie ma co się kryć, każdy lubi prezenty a jeszcze jak są pięknie zapakowane i z pomysłem to rozpakowywanie daje tyle samo radości co prezent w środku :) 
W przedszkolu zaproponowałam zapakowanie prezentów w większe pudełka tekturowe, żeby dzieci dostały duże prezenty od Mikołaja i miały mnóstwo radości z odpakowywania. Prezent może i być skromny ale liczy się pomysł, sposób podania. Zauważyłam, że mam ogromną satysfakcję kiedy oglądam radość malującą się na buzi dziecka kiedy otwiera mozolnie zapakowany prezent :) To uzależnia. 

też jest fajny. Wymaga więcej czasu ale gdyby mnie ktoś tym obdarował popłakałabym się ze wzruszenia. 
"12. Czekoladki na każdą okazję
"Chcę zaproponować mały prezent, który wymyśliłam rok temu dla mojej przyjaciółki. Nie miałam pojęcia co jej dać, ale wiedziałam, ze uwielbia słodycze, zwłaszcza czekoladki. Kupiłam "merci" i każdą czekoladkę owinęłam w kolorowy papier, a następnie napisałam na każdej powód dla którego ma ją zjeść np: gdy masz zły humor, gdy chłopak cię rzucił, gdy jesteś na diecie, kiedy jesteś głodna. Następnie czekoladki włożyłam do ładnego pudełeczko, a je do pudełka, które było już oklejone taśma, a na wieczku pudełka było napisane: zjedź te czekoladkę jeśli... Nakleiłam kartkę jak na zwykła paczkę i położyłam pod jej drzwiami, ze niby listonosz przyniósł. Była zachwycona!"
Autorka: Kasia"
W międzyczasie natrafiłam na jeszcze jedną stronę na facebooku: https://www.facebook.com/NAJLEPSZE.POMYSLY.NA.PREZENT
Strona powstała w tym samym czasie co https://www.facebook.com/1000pomyslow ale mocno się stara aby tych pomysłów było dużo więcej niż u konkurencji. Nie wnikam w sytuację pomiędzy tymi dwoma fanpage... :) 
ale pomysłów więcej zebrała strona https://www.facebook.com/NAJLEPSZE.POMYSLY.NA.PREZENT.

Dalsze poszukiwania zaprowadziły mnie na stronę: http://www.digindigin.com/blog/2012/12/21/creative-christmas-gift-wrap-ideas-designer-blog-digindigin/ Znalazłam tam zbieraninę zdjęć z sieci różnych autorów (nie podani):
Kreatywny pomysł wymyśliły dzieci: http://www.positivelysplendid.com

Oto ich pomysł na prezent na Dzień Ojca:


Prezenty można zapakować w papier, gazetę, tkaninę, pudełko. Torebka prezentowa jest taka "elegancka", "bezduszna". Jak już coś do niej wkładam to i tak opakowuję dodatkowo prezent.
Elementem ozdobnym prezentu mogą być wstążki, naklejki, liście, wycinanki... co pod ręką. 


Ze strony: http://byantigone.blogspot.com/2012/09/hediye-paketi-yapm-tutorial.html

http://cassie-rad.blogspot.com/2010/11/make-gift-tags.html
http://www.mycreativestirrings.com/2011/12/time-capsule-gift-idea.html

1 komentarz:

  1. Ale świetne rzeczy! Niektóre z nich już widziałam, a niektóre zachwyciłam mnie dopiero teraz. W tym roku też planuje sama jakoś oryginalnie zapakować prezenty.

    Zapraszam również do siebie!

    OdpowiedzUsuń