piątek, 20 lipca 2012

Petycja Wózkowej Masy Krytycznej

Właśnie otrzymałam tekst petycji od założyciela Wózkiem po Radomiu, pana Matłackiego. Razem ze swoją żoną nie pozostają obojętni i bierni. Oby więcej było takich ludzi, którym się chce :) Cieszę się, że mogę do nich dołączyć i wspólnie z nimi podziałać.


Oto tekst petycji, którą będzie można podpisać w trakcie akcji Wózkowa Masa Krytyczna: 


"Szanowni Państwo!

Wózkiem po Radomiu to prywatna inicjatywa rodziców poruszających się po Radomiu z wózkami dziecięcymi. Chcemy poprawić jakość życia rodziców i dzieci przez zwracanie uwagi na wadliwe podjazdy, dziury w chodnikach i wszelkie niedogodności stające na drodze rodziców z wózkami.

Uznajemy za plus wszelkie remonty w mieście, ale z żalem obserwujemy jak sytuacja dla wózków się prawie nie poprawia. Schody bez podjazdów są naprawiane w tym samym kształcie jak uprzednio, a podjazdy dla wózków dziecięcych są w wielu miejscach kompletnie zruinowane. Martwi też fakt, że w prasie czy lokalnych biuletynach osiedlowych pisze się o ważności Strefy Zamieszkania, a w obrębie właśnie tej strefy, gdzie piesi rodzice stanowią ogromną część, często po macoszemu traktuje się rodziców z małymi dziećmi w wózkach.

W związku z powyższym wnioskujemy o ustanowienie odgórnym zarządzeniem zarysu standardów remontów chodników, podjazdów dla wózków i schodów uznających rodziców z wózkami pełnoprawnymi użytkownikami:

     przy remontach schodów, w wypadku braku w nich podjazdu dla wózków przed remontem, podjazd powinien być dobudowany,
     nowo budowane schody powinny w każdym wypadku posiadać funkcjonalny podjazd dla wózków,
     w schodach bez podjazdów w obrębie ważnych ciągów komunikacyjnych (trasy do sklepów, przystanków autobusowych, przychodni itp.), należy pilnie dobudować podjazdy,
     wszystkie podjazdy w złym stanie powinny zostać naprawione.


Liczymy na potraktowanie z należytą uwagą tej dużej sprawy dla dobra małych obywateli, których życie w Radomiu właśnie się zaczęło albo niedługo zacznie.Podpisy............................................................................................................................................."

1 komentarz:

  1. Nie tylko w Radomiu macie problem z poruszaniem się po mieście z wózkiem dziecięcym... Ja mieszkam w Olsztynie i zwłaszcza zimą to prawdziwa udręka. Krzywe i śliskie chodniki w dzielnicy, gdzie mieszkam, grożą uszkodzeniem ciała....

    OdpowiedzUsuń