wtorek, 23 sierpnia 2011

Architektura Radomia

Dziś spacer nie obfitował w ciekawe zdjęcia bo nie zabrałam aparatu...Telefonem wyszły takie trochę nie ten tego ;)
Z wieloma budynkami wiążą się ciekawe opowieści i historia. Jutro zrobię kilka zdjęć budynków i napiszę co wiem. Opowiadali mi o tych budynkach babcie i dziadkowie - moi i nie moi :).
Dziś tylko z grubsza.

Ulica Traugutta, która powinna zmienić nazwę na Bankową lub Kredytową. 12 banków i centrum kredytów. Po lewej widać budowę budynku w ostatniej  wolnej przestrzeni pomiędzy budynkami. Zrobię zdjęcie jak zbudują.
              

Mamy w Radomiu informację turystyczną na Traugutta na przeciw dworca :) Jakby ktoś nie wiedział.


Główna alejka parku przy Plantach
.

Remontowany dworzec PKP. Wreszcie, może przestanie straszyć i śmierdzieć.

Ciekawy budynek przy ul. Poniatowskiego.

Plac gen. Waltera obok kina przy ulicy Poniatowskiego i Grzecznarowskiego. Łucznik. Zawsze mnie zastanawiało gdzie jest strzała...


Wiadukt nad ulicą Grzecznarowskiego. Górą jeżdżą pociągi i "leci" ul. Kolejowa. Przykład radomskiego stylu klasycznego. Brzydkie grafiti (mogli skrzyknąć radomskich artystów podwórkowych i dać im coś fajnego namalować). Czasem tunel zamienia się w śmietnik. Jakieś imbecyle pozostawiają worki z domowego kosza. Patrząc na bebechy rozszarpanego przez dzikie koty wora widać pieluchy....

Wszędzie w Radomiu są strome schody i podjazdy. Makabra pojechać z dzieckiem wózkiem, już nie wspomnę o inwalidach, których chyba z tego powodu mało się spotyka na mieście.

IX LO im. J.Słowackiego - od września Zespół Szkół Plastycznych. Budynek z lat 20 XX wieku. Niedługo będzie wpisany do rejestru zabytków.
                                                                                                                                  
Oto piękna rabatka przy Bibliotece Załuskich. Hura, wreszcie będą remontować budynek. Może normalnie będzie można bez gimnastyki wjechać wózkiem? Dziś trochę nahałasowałam, bo musiałam otworzyć skrzydło drzwi. Normalnie bym nie wjechała.

                                        Zdjęcie ze strony biblioteki. Link do historii budynku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz